REKREACE V JESENÍKÁCH

Možnosti rekreace | Rekreace Jeseníky | Dovolená Jeseníky

Samotné městečko Vrbno pod Pradědem leží na úpatí Jeseníků v krásném lesnatém údolí, bohatém na květenu i zvěř, včetně lesních plodů a hub. Údolí je soutokem říček Opavic v jedinou řeku Opavu.

V místě jsou dva osvětlené lyžařské vleky i několik menších, kratších lyžařských sjezdovek. V případě nepříznivého počasí je možno lyžovat cca do 15. května na nejvyšší hoře Jeseníků – Praděd s nadmořskou výškou 1 492 m. Sníh se zde zdrží sice ještě podstatně déle, ale po tomto termínu se sjezdovky již neudržují (květen – červen). Lyžařská střediska se skupinovou a privátní výukou – Karlov, Filipovice, Jeseník, Miroslav, Petříkov a Ostružná, dětská školka s vlekem, půjčovna a servis lyží, snowboardů, běžek Sun ski & board school.

V letním období je ve Vrbně pod Pradědem otevřené koupaliště s ohřívanou vodou a sauna, která je umístěna vedle koupaliště.
Adrenalin park Jeseníky – lanové centrum, paintball, jízdy na koních, obří houpačka, cyklovýlety, kánoe, půjčovna kol a kánoí, terénní čtyřkolky a více… ZÁŽITKY PRO CELOU RODINU!

Nedaleko Vrbna pod Pradědem jsou pěkná, zajímavá města – Krnov (cca 33 km), Opava (cca 55 km), Bruntál i Rýmařov (cca 26 km).

Nově byl otevřen hraniční přechod do Polska a to ve Zlatých Horách cca 23 km (i zde s možností koupání) a tím návštěvy nedalekých polských měst Glucholazy (cca 25 km), Nysa nebo Otmuchovských jezer (s možností rybolovu štik).